Albania,  Przewodnik po kraju

Albania – Wakacje 2019

Albania to kolejny ciekawy kierunek wakacyjny w 2019r. Bez wątpienia to kraj sprzeczności, który nie każdemu przypadnie do gustu. Jednak jak jesteście ciekawi nowych krajów to zdecydowanie powinniście zaryzykować. Albania w 2019 roku to nadal kraj trochę nieodkryty, nie turystyczny, gdzie możecie znaleźć piękne bezludne plaże i podczas całego pobytu nie przeszkodzi Wam żaden turysta. Ponadto, kurorty i centra turystyczne są całkiem nieźle rozwinięte i bez problemu znajdziecie tutaj hotele 5 gwiazdkowe z jacuzzi, spa i innymi atrakcjami.

Albańskie plaże wyglądem przypominają te chorwackie, są w większości są kamieniste, piaszczystych jest sporo mniej, niezbyt szerokie, lecz zdecydowanie bardziej dzikie. Turkusowe morze zachęca do nurkowania, wystarczy zwykła maska z rurką aby cieszyć się widokiem podwodnego życia.

 

Turystyka w Albanii w lipcu czy sierpniu najbardziej żyje w kurortach nad Morzem Adriatyckim czy Morzem Jońskim, jak Vlora czy Saranda. Nie można zapominać też o urokliwej plaży w Ksamilu, gdzie śmiało może konkurować z karaibskimi plażami.

 

Wakacje w Albanii samolotem z biurem podróży Rainbow, Tui, Itaką czy inni biurami podróży najczęściej odbywają się na Albańskie wybrzeże, które jest przygotowane pod turystów. Albania ostatnie lata poświęciła rozwojowi swojego kraju, dlatego niech Was nie zdziwią nowe drogi, czasem zrobione na zapas, pełno sklepików oraz atrakcji przygotowanych dla turystów. Albańczycy to bardzo przyjacielscy ludzie, którzy są przyjaźnie nastawieni do turystów. W głębszych regionach kraju, mniej odwiedzanych przez turystów, obecność obcokrajowców nadal będzie budzić zainteresowanie i ciekawość. W kontaktach z Albańczykami, należy pamiętać, że są oni wielkimi patriotami i są silnie związani z własnym krajem. Przypominać nam o tym będą wszelkie symbole patriotyczne a także pewna ciekawostka. Wśród pamiątek turystycznych z pewnością zauważymy.. miniaturowe bunkry. W kraju są ich setki tysięcy, i mimo, że przypominają o niedawnej wojnie, Albańczycy pogodzili się z historią i wiele z nich zagospodarowali. Bez przeszkód znajdziemy bunkry-muzea, bukry-restauracje.

 

Albania w 2018 czy 2019 roku to nadal doskonałe miejsce do odwiedzenia i spędzenia wakacji. Należy tylko wcześniej wybrać właściwy kierunek i opcję wakacji, bo może być to opcja jak każda inna z all inclusive i hotelem przy plaży jak i opcja z większą swobodą aby poznać ten piękny kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *