Albania,  Zwiedzanie

Albania – Zabytki i Zwiedzanie Albanii

  • Amfiteatr w Durres-  powstanie szacuje się na IIw n.e. Odnaleziono go dopiero w latach 60 ubiegłego wieku. Jest jednym z największych odkryć archeologicznych. W przeszłości były organizowane tu walki gladiatorów a po trzęsieniu ziemi, które naruszyło konstrukcję wybudowano kaplicę na której widnieją mozaiki. Budowla znajduje się na pierwszym miejscu listy zagrożonych obiektów w UNESCO. Koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Albanii.
  • Gjirokstra-  40 tysięczne miasto, które powstalo w XIIw. również jest wpisane na listę UNESCO. Największą atrakcją w Gjirokstra jest twierdza mieszcząca się wysoko na wzgórzu. Aby dostać się na twierdzę trzeba pokonać stare miasto gdzie znajdują się strome I ciasne uliczki. Przez co zostało nazwane kamiennym miastem.
  • BUTRINT- jest to niewielka osada w której znajduje się park narodowy. Znajdują się tutaj ruiny starożytnego miasta, znajdują się tam m.in pozostałości rzymskich term, ruiny bazyliki z pierwszych wieków chrześcijaństwa, świątynia Asklepiosa, agora I muzem gdzie można zobaczyć znaleziska z czasów starożytnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *