Bułgaria,  Przewodnik po kraju

Bułgaria – Wakacje 2019

Bułgaria kojarzy nam się z wczasami z zeszłej epoki. Wakacjami na które Polacy jeździli całymi rodzinami fiatem 126p, wakacjami, o których historie krążą do dzisiaj. Kto z nas nie słyszał jak to pięcioosobowa rodzina potrafiła spakować się do jednej walizki albo że słynny już fiacik popsuł się w drodze i na poboczu trzeba było remontować silnik.

 

Bułgaria już od czasów marszałka Piłsudskiego ściągała Polaków, kusząc ich złotym piaskiem, przejrzystymi wodami oraz piękną i gwarantowaną pogodą. Obecnie, Bułgaria w latach 2018, 2019 oferuje turystom niezapomniane wczasy i piękne wakacje. Rząd Bułgarii podjął wiele trudu, aby przywrócić atrakcyjność dawnym miejscowościom turystycznym.

 

Linia brzegowa Bułgarii to ponad 400 km klifów, wydm i piaszczystych plaż. Średnia temperatura w miesiącach letnich to ok 26 stopni Celsjusza. Co czyni z tego kraju doskonałe miejsce wypoczynku.

 

Wakacje w Bułgarii ze względu na zróżnicowaną bazę hotelową, są tak naprawdę na każdą kieszeń. Nie brakuje hoteli 5 gwiazdkowych, z licznymi basenami, spa, pod wypoczynek all inclusive czy wakacje all inclusive. Lecz pełno również noclegów dla mniej wymagających, wyznających zasadę „w pokoju tylko śpię”.

 

Wielu podróżujących do Bułgarii zadaje sobie jedno pytanie: Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski, jako kierunek na wakacje?

 

Dane ministerstwa turystyki Bułgarii, jasno wskazują, że Słoneczny Brzeg jest najpopularniejszym kierunkiem w Bułgarii. Ta część jest najchętniej wybierana przez turystów z Europy i nie tylko. Szerokie piaszczyste plaże, duże nasłonecznienie to cechy którymi Słoneczny Brzeg kusi turystów. Trudno też o klasyfikacje turystów, zarówno zadowolone z pobytu będą tutaj rodziny z dziećmi, gdyż w pobliżu jest wiele parków wodnych i atrakcji dla dzieci jak i młode osoby, szukające pubów i dyskotek.

 

Złote piaski w Bułgarii niczym nie ustępują tym w Słonecznym Brzegu. Jedną z różnic może być sąsiedztwo lasów, co skutecznie chłodzi podczas gorących dni. Złote piaski to kurort który znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego, dzięki czemu korzysta z jego zieleni i ścieżek leśnych. Kolejną z różnic, będzie ta, że Złote Piaski są nieco spokojniejsze od kurortów w Słonecznym Brzegu. Jednak to spore uogólnienie, zarówno w jednym i drugim kurorcie znajdą się nocne kluby, imprezujące do godzin porannych jak i rozrywki dla rodzin z dziećmi.

 

Do Bułgarii w 2019 roku dolecicie samolotem, bez problemu, lotnisko jest nieopodal a największe w Polsce biura podróży Itaka, Tui, Rainbow, zaoferują Wam tanie wakacje jak i Bułgarię all inclusive.

 

Ponadto, wakacje w Bułgarii proponują mniejsze biura podróży, oferując przejazdy autokarem lub tylko noclegi. Dojazd na własną rękę to wielka przygoda, co prawda remontu silnika na poboczu już nie przeprowadzimy, ale..to chyba tylko zaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *