Grecja,  Przewodnik po kraju

Wakacje – Grecja 2019

Grecja to znany i lubiany kierunek wakacyjnych podróży Polaków. Od lat kusi swoim klimatem, urokliwymi plażami, a 250 dni w roku ze słońcem, skutecznie poprawia nastrój i samopoczucie. Najlepszym tego przykładem są Grecy, zawsze uśmiechnięci, pełni życia humoru i energii. Mieszkańcy i atmosfera w tym pięknym kraju, zachęcają do Greckich powrotów.

 

Grecja to kraj tysiąca wysp, w rzeczywistości jednak jest ich ponad 2 500, z czego tylko 165 jest zamieszkałych. Wyspy jak i część kontynentalna posiadają bogatą bazę noclegową zarówno na Greckie wakacje all inclusive jak i po prostu Greckie tanie wakacje. Największą wyspą jest Kreta, lecz na pewno każdy z nas słyszał o Rodos, Korfu czy choćby wyspie Kos.

 

Opisując Grecje nie można nie wspomnieć o jej wkładzie w historię cywilizacji i dorobku kulturowym. To tutaj, zrodził się teatr, to tutaj rodziła się demokracja. Dziś wiele zabytków ma najwyższy status i zostało wpisano na listę UNESCO, między innymi Świątynia Apollina Epikuriosa w Bassaj, Akropol w Atenach, Góra Athos, Meteora i inne, których jest za wiele aby wymieniać.

 

Wczasy w Grecji czy Wakacje w Grecji w 2019 będą wybierane jako jeden z najczęstszych kierunków, gdyż stanowią ciekawą alternatywę dla dalszych, egzotycznych wyjazdów. W sezonie wakacyjnym, w Grecji upały sięgają 40 stopni Celsjusza, lecz suche powietrze sprawia, że temperatura jest do wytrzymania. Oczywiście, porównując to z 40 stopniowym upałem o dużej wilgotności. Dla osób, które nie tolerują żaru z nieba, Grecja w sezonie będzie również zbyt ciepła, wtedy polecamy wakacje poza sezonem, gdzie jest zdecydowanie chłodniej. Poza sezonem, liczba turystów gwałtownie maleje, zmieniając też atrakcyjność Grecji. Wtedy najczęściej biura podróży organizują autobusowe wycieczki objazdowe lub oferują zwiedzanie z przewodnikami, kwaterując turystów w swoich hotelach.

 

Turyści w Grecji na brak atrakcji nie mogą narzekać, to kraj gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy sportów wodnych: windsurfingu czy kitesurfingu swoją uwagę powinni kierować ku wyspie Rodos. Zawdzięcza to swoim piaszczystym plażą i sprzyjającym stałym wiatrom. Wieje tu mocny wiatr o nazwie Meltemi – głównie z północnego zachodu i północy. Dzięki niemu, wysokie temperatury są w sezonie do wytrzymania, to też zasługa dużej wilgotności o czym pisaliśmy wyżej. Ponadto wyspa zachwyca dziką przyrodą oraz jak to w Grecji – antyczną architekturą.

Szczegółowo opiszemy każde z miejsc, w odpowiednich zakładkach. A tymczasem zapraszamy do Grecji, na fantastyczne wczasy, wakacje w 2019r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *